Ethno Fazz Festival prezentuje – OSJAN w Alibi

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Osjan - "Po prostu"
  Każdy koncert Osjana jest widowiskiem, lecz przede wszystkim jest spotkaniem i rozmową trzech osobowości: Jacka Ostaszewskiego – niegdyś jazzowego kontrabasisty w zespole Krzysztofa Komedy, teraz kompozytora muzyki teatralnej i filmowej, współpracującego z takimi sławami jak Preisner czy Kieślowski, Wojtka Waglewskiego -lidera VooVoo, jednej z najciekawszych formacji rockowych w Polsce; oraz Radka Nowakowskiego – pisarza, tłumacza, wydawcy. W roli gościa – po raz pierwszy “pierwiastek kobiecy” w Osjanie – harfistka Anna Sikorzak-Olek.

  Recenzja Roberta Sankowskiego:

  “To z jednej strony Osjan taki, jakiego znają fani od dawna – nieprzewidywalny, zadziwiający muzycznymi skojarzeniami, z oszałamiającą swobodą operujący kontrastami i zmianami dynamiki, zderzający ze sobą ciszę i hałas, chaos i porządek. Chwilami kojący kontemplacyjnymi brzmieniami, chwilami porywający lawiną improwizowanych dźwięków do jakiegoś pierwotnego, transowego tańca. Ale to także Osjan, który w większości nowych utworów koncentruje się przede wszystkim na kreowaniu bardzo konkretnych nastrojów oraz budowaniu wyrazistych tematów muzycznych.

  Właśnie na takim niemal piosenkowym, ni to ludowym, ni to filmowym, ni to kojarzącym się z jakąś klasyczną dziewiętnastowieczną pieśnią motywie zbudowana jest już otwierająca płytę “Pieśń afrykańskiego połykacza ognia”. To nieistotne, że chwilę później zaczyna tu dominować niespodziewanie nerwowy flet i gitara akustyczna nabijająca nieomal rockowe riffy, a cała kompozycja nabiera tempa, aby przekształcić się w ekspresyjną improwizację z finałem podkreślonym przez uderzenia w gong. Największe wrażenie i tak robi tu właśnie – powracający zresztą pod koniec utworu – wspomniany temat wprowadzony delikatnie przez flet i towarzyszące mu brzmienia harfy.”

  1 grudnia 2008 r. miała miejsce premiera nowej płyty grupy Osjan pt. “Po Prostu”. Album wydany został przez Kiton Art Records w Kolekcji Inne Brzmienia

  Kiedy i gdzie:
  14.01.09 godz.20.00
  klub Alibi , ul. Grunwaldzka 67

  Bilety
  40 zł – przedsprzedaż,
  50 zł – w dniu koncertu

  Źródło: Materiały organizatora