Domy łukowe Ovoville – Beyond the shell

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

7 września 2019 godz. 10:00

OFICJALNE OTWARCIE MARKI OVOVILLE
POWRÓT DO NATURY

Pierwszy i jedyny producent stalowych domów łukowych w Europie

OVOVILLE zaprasza na oficjalne otwarcie!

Myślisz o budowie nowoczesnego ekodomu? Domek letniskowy na mazurach jest twoim marzeniem? A może myślisz o własnym gospodarstwie agroturystycznym?

Odwiedź nas 7 września 2019r. mamy rozwiązania właśnie dla Ciebie i Twojej rodziny. Zaprosimy do zwiedzania domu pokazowego, opowiemy o technologii, idei oraz korzyściach płynących z innowacyjnej formy budownictwa łukowego. Firmy z różnych dziedzin budownictwa podzielą się z nami swoją wiedzą, wyjaśnimy jak w prosty sposób stać się właścicielem działki z łukowym domem na Mazurach. Opowiemy jak skutecznie i ekonomicznie ogrzejesz swój dom.

Nastąpi rozstrzygnięcie konkursu:

Który domek 35m2 jest bliższy waszemu sercu?1. ❤️ elewacja z drewna szczelinowego czy2. 👍 elewacja aluminiowo -…

Opublikowany przez Ovoville domy łukowe Piątek, 7 czerwca 2019

Na deser koncert zespołu Mr Zoob, który zagra i zaśpiewa o tym, czyj jest ten kawałek podłogi!

8 września 2019r. – afterparty, zapraszamy na kawę, odpowiemy na wszystkie pytania. Będzie można nabyć domek w promocyjnych cenach.

Założenia przy budowie domów OVOVILLE, poza innowacyjną formą to:

Ekologia

– Do budowy domu używamy materiałów podlegających recyklingowi. Głównie jest to stal konstrukcyjna z 25 letnią gwarancją na antykorozyjną powłokę aluminiowo-cynkową. Ćwierć wieku bezobsługowej eksploatacji konstrukcji, ćwierć wieku wolności od konieczności stosowania materiałów ściernych, rozpuszczalników i lakierów stosowanych do corocznej konserwacji wnętrz i elewacji standardowych budynków. Szanuj swój czas!
– Budując nasz mini dom zaciągasz krótkoterminowy kredyt u matki ziemi w postaci 35mkw gruntu na okres około 7 dni (czas budowy domu), po tym czasie spłacasz zobowiązanie oddając 50mkw powierzchni biologicznie czynnej w postaci łukowego dachu porośniętego warstwą, żywych, zielonych, pordukujących tlen, tłumiących hałas i oczyszczających powietrze rozchodników (Sedum). To się opłaca!
– W szkieletach konstrukcyjnych naszych domów nie znajdziesz drewna, skutecznie je zastąpiliśmy ultrawytrzymałymi konstrukcjami stalowymi firmy Staldom. Jednym z niewielu elementów drewnianych w naszych realizacjach jest najwyższej jakości stolarka okienna i drzwiowa firmy “Potoczny okna i drzwi drewniane” oraz elewacje frontowe i tarasy. Marzymy o tym by nasze lasy w mniejszym stopniu wykorzystywane były jako miejsca do pozyskiwania surowca-drewna, ale przede wszystkim jako miejsca, dzięki którym jeszcze udaje nam się napełniać płuca niezbędnym dla naszej egzystencji tlenem. Dzięki temu wciąż żyjesz!

Ekonomia

– Bezkonkurencyjny stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury domu łukowego, to parametr kluczowy przy projektowaniu domów ultraoszczędnych energetycznie. A takimi są wszystkie nasze budynki. Przegroda, którą tworzą dwie warstwy 1mm stali konstrukcyjnej, pomiędzy którymi zainstalowaliśmy materiały izolacyjne polskiej firmy Selena jest niezwykle szczelna i “ciepła”. Do ogrzewania w okresie zimowym użyliśmy ekonomicznych mat emitujących podczerwień RS Infrared, zaś dodatkowa warstwa roślinności dachowej pochodząca od eksperta w tej dziedzinie – firmy Xeroflor da nam skuteczny, darmowy oręż przeciwko nagrzewaniu się wnętrza letnią porą. Przepłacanie jest passe!
– Stalowe ściany, poza ciekawym, industrialnym charakterem nie wymagają corocznych prac konserwatorskich w postaci malowania, szpachlowania ubytków, czy też kosztownych napraw. Przy tym są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Podłogi winylowe firmy Polflor to długie lata bezawaryjnego użytkowania połączonego z niebanalnym designem. Solidność i trwałość najwyższej jakości mebli i sprzętu kuchennego Werk Mebel to wysokie standardy potwierdzone najważniejszymi europejskimi certyfikatami. Z kolei przemyślane i funkcjonalne ich zestawienie, za które odpowiada studio aranżacji wnętrz Anny Lewickiej to idee szyte na miarę. Idee inicjujące eksplozję…zachwytu. Jakość to ekonomia!
– Krótki czas realizacji inwestycji osiągnięty został dzięki technologii wykorzystującej najbardziej efektywny sposób prefabrykacji budynków – energooszczędną prefabrykację na miejscu budowy. Kompletnie wyposażony domek powstanie w 4 tyg., przy czym realizacja samego przekrycia łukowego jest kwestią jednego dnia. Czas to pieniądz!

Technologia

Posiadamy mobilne maszyny profilujące, które na miejscu budowy prefabrykują elementy łukowe ze stali konstrukcyjnej w kręgach S320GD o grubości 1mm. Każdy z łukowych elementów powstaje z jednego, ciągłego odcinka materiału. Dzięki temu możemy uzyskać jednolitą strukturę, bez łączeń, na całej rozpiętości obiektu. Domy budowane są z podwójnej warstwy stali, pomiędzy którą znajduje się przestrzeń wypełniona izolacją. Każde z przęseł łukowych łączone jest z kolejnym za pomocą automatycznych falcownic. Połączenie “na rąbek” gwarantuje absolutną bezobsługowość i szczelność konstrukcji naszych domów łukowych. Buduj mądrze i na długie lata! W imprezie przygotowywanej przez nas oraz naszych partnerów wezmą udział klienci indywidualni, sympatycy, osoby którzy śledzą nasze działania od samego początku z zamiarem inwestycji. Ponad to
pojawi się duża grupa osób zrzeszonych w klubach biznesowych: Partnerskie Kluby Biznesu, Klub Przedsiębiorczości ,jak również przedsiębiorcy z lokalnych grup biznesowych BNI. Nie zabraknie również celebrytów. Przewidujemy ok 300 gości.

Organizatorzy:
OVOVILLE
RS INFRARED
TREENEO
STALDOM PPHU
RM DOMY SZKIELETOWE

Patron medialny:
DOMSZYTYNAMIARE.PL

Patron merytoryczny:
SETUP.PL

Nasi partnerzy:
DEVELAGRO
XERO FLOR PL SP. Z O.O.
WERK MEBEL
RONDO POLSKA SP. Z O.O.
WINK HAUS
POLFLOR
POTOCZNY OKNA I DRZWI DREWNIANE S.C.
EKO-BIO OCZYSZCZALNIE SP. Z O.O.
RM INTERIORS

Prowadząca:
ANGELIKA WIELGUS-LACH