Wydawnictwo Ossolineum bije rekord Guinessa w sprzedaży książek

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ossolineum bijemy rekord Guinessa w sprzedazy ksiazekW najbliższy piątek Wrocławskie wydawnictwo Ossolineum rozpocznie próbę pobicia rekordu Guinnessa. W ciągu 100 godzin zamierzają sprzedać jak najwięcej książek.

Ossolineum na próbę pobicia rekordu wybrało chyba najlepsze (a z całą pewnością najbardziej zatłoczone) miejsce jakim jest dworzec kolejowy – dokładniej kilka dworców bo akcja odbędzie się równocześnie na dworcach kolejowych czterech polskich miast). W tych miejscach poczynając od piątku 29 maja przez 100 godzin non stop będzie można kupić książki Wydawnictwa Ossolineum. Organizatorzy mają nadzieję, że ilość sprzedanych książek pozwoli osiągnąć rekord Guinnessa.

Niestety, Wydawnictwo Ossolineum od 2007 roku (przypomnijmy, że wtedy to zmieniła się ustawa o działalności Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, która umożliwiła powrót wydawnictwa w ręce prawowitego właściciela) znajduje się w dramatycznej sytuacji finansowej. Dodatkowo sytuację pogarsza panujący obecnie ogólnoświatowy kryzys. Bicie rekordu Guinnessa w ilości sprzedanych książek będzie więc również próbą podreperowania budżetu wydawnictwa.

Na pomysł akcji bicia rekordu wpadł Jan Akielaszek -znany wrocławski wydawca, który bezinteresownie zaangażował się w ratowanie istniejącego już blisko 200 lat wydawnictwa. Sama akcja “Bicia rekordu Guinnessa w ilości sprzedanych książek przez Wydawnictwo Ossolineum” rozpocznie się jutro tj. 29 maja w samo południe i potrwa dokładnie 100 godzin i zakończy się w poniedziałek 2 czerwca o godzinie 16. Akcja będzie polegała na sprzedaży książek na dworcach PKP: Głównym we Wrocławiu, Katowicach, Opolu oraz Częstochowie. We Wrocławiu akcję dodatkowo wesprą znane osobistości takie jak Piotr Baron oraz Henryk Gulbinowicz. Dodatkowo do zakupu książek mają zachęcać konkurencyjne, niższe niż w księgarniach ceny.

Źródło: Materiały prasowe