Wropagandowe Sensorry namierzyły Tymona Tymańskiego!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

sensorryJuż 25 lutego w ramach projektu SCENA WROPAGANDA odbędzie się kolejny koncert. Na scenie we “Włodkowica 21” zobaczymy naszą wrocławską formację SENSORRY wraz z gościem specjalnym, którym będzie TYMON TYMAŃSKI!

Sensorry rozpoczynały swoją działalność w 2003 r. jako trio, chwilę później stali się kwartetem, a od 2008r są kwintetem i jeśli doliczyć gościa specjalnego to sekstetem (odgrażają się jeszcze że w ciągu najbliższych 11 lat zagrają w pełnym, wagnerowskim składzie orkiestrowym). Jeśli chodzi o brzmienia, to ich korzenie sięgają Śląska, choć sądzę że najbliżej im do “sceny trójmiejskiej”. Sensorry w swojej karierze wspierali trasy m.in zespołów Tymon & Transistors czy Pogodno. Utwory grupy często pojawiały się się na antenach Trójki, Antyradia czy Radia Bis oraz na składance Offensywa Piotra Stelmacha. Tworzą “muzykę warstwową” – warstwa piosenek, warstwa improwizacji zanurzone w kilodżulach energii.

Muzycy permanentnie poszukujący, idący własną – krętą, wyboistą, kamienistą (jedyną właściwą ich zdaniem) ścieżką twórczości – pozbawioną koniunkturalizmu, zapatrzenia na trendy i mody. Jeśli chcesz posłuchać siedemnastego Interpola czy czterdziestego Editorsa bladego Franza Ferdinanda albo letniego Coldplaya to? NIE IDŹ NA ICH KONCERT!

Chłopaki nie zwężają spodni, nie noszą cienkich krawacików i trampeczek w szachownice, nie podkreślają worów pod oczami czarnym tuszem, nie ślinią grzywek i nie krzewią anorektycznych sylwetek.

SENSORRY współpracują z założoną przez Tymona Tymańskiego niezależną wytwórnią “Biodro Records”, znaną z wydawania takich zespołow jak Pogodno, kury, Tymański Yass Ensemble

http://www.myspace.com/sensorry

Kiedy i gdzie
25 luty 2009, Klub Włodkowica 21
Godz. 21.00
Bilety
Bilety w cenie 15 zł będą dostępne w klubie Włodkowica 21 w dniu koncertu,
Organizatorzy zapraszają również do zakupu biletów w przedsprzedaży, (w klubie Włodkowica 21)

Źródło: Organizator oraz profil myspace zespołu Sensorry