Urban Decay 2 w browarze mieszczańskim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Urban Decay 2 /fot. mat. organizatoraSilent Killaz oraz My Head Is Dubby zapraszają na drugą edycję imprezy pod nazwą Urban Decay!

A na imprezie zagrają między innymi:

BREAKCORE / HARDCORE / DRILL’N’BASS STAGE

XANOPTICON [Hymen / Peace Off / Mirex / Zhark] – USA – Live
EBOLA [Wrong Music / Proboscus / Noizetek] – UK – Live
TECHDIFF [Allergy Records] – UK – Live
RAXYOR [Rancorous / aeKoto] – USA – Live
STROG [Roff Break / Blotklaat Rave] – Wrocław – Live
LU [777] – Toruń)
CRAB [Venom Minds] – Wrocław
RIC_HARD [Silent Killaz] – Wałbrzych
TRIPPMATIC [Silent Killaz] – Wrocław
+ wizuale: vj Agnespies

DUBSTEP STAGE

WALSH [Hotflush / Immerse / Texture] – UK
J.SPARROW [Earwax / Contagious / Senseless] – UK
RUCKSPIN [Ranking Records] – UK
GRABADUB [Dubside Show] – Poznań
MY HEAD IS DUBBY – Wrocław
+ wizuale: ICYD

——————————————————————————————————————

XANOPTICON [Hymen / Peace Off / Mirex / Zhark] – USA

Ryan Friedrich urodzony w Pittsburgu w USA jest z pewnością jednym z najbardziej cenionych artystów produkujących skomplikowana elektronikę. Jego nietuzinkowe produkcje zostały wydane na tak cenionych labelach jak Hymen Records, Peace Off, Mirex, Cock Rock Disco, Zhark International, Entity czy Tigerbeat6.
Za swój bardzo unikatowy styl oraz charakteryzującą sie niebanalnymi pomysłami aranżacjaą stawiany jest na równi z takimi artystami jak Venetian Snares. Na koncie ma występy prawie na całym świecie. W browarze zaprezentuje swój liveact oscylujący w klimatach breakcore/drill’n’bass/IDM/experimental. Pierwszy występ w Polsce!

http://www.rhinoplex.org/xanopticon
http://www.myspace.com/xanopticon
http://www.discogs.com/artist/Xanopticon

EBOLA [Wrong Music / Proboscus / Noizetek] – UK

Ben Hudson zaczyna swą przygodę z produkcją muzyki w roku 2000 początkowo używając walkmana i kaset do legendarnej maszyny Commodore 64. W 2001 przenosi się do Brighton i wraz ze takimi znajomymi jak Shitmat, DJ Scotch Egg oraz Roger Species zakładają Wrong Music, ekipę która początkowo zajmuje się organizacją nietypowych na tamte czasy imprez muzycznych z przeróżnymi artystami z całego świata, a obecnie jest jedną z prężniej działających breakcorowo-mashupowych wytwórni w Europie.
W roku 2006 po zaprezentowaniu się na żywo w angielskim Radio 1 zostaje zaproszony na jeden z największych europejskich festiwali z muzyka elektroniczna – Glade.
Po wypracowaniu swego unikatowego brzmienia, które sam określa mianem ‘low-frequency / glitch-out / grime-core sound’ zostaje zapraszany na największe wydarzenia muzyczne w całej Europie oraz niektórych zakątkach Ameryki.
Ma za sobą współpracę z takimi producentami jak Otto von Schirach, Neil Landstrumm, Shitmat oraz występy z czołowymi producentami szerokopojętej elektroniki m.in. Clark, µ-Ziq, Wolf Eyes, The Bug, Scorn, Ceephax Acid Crew, Mark One, KK Null oraz wielu innych.
Tej nocy można się po nim spodziewać wybuchowej mieszanki spod znaku junglecore/breakcore mocno uzbrojonych w amen breaki, elementy gabba oraz ragga.

www.myspace.com/ebolawrongmusic
http://www.discogs.com/artist/Ebola+(3)

TECHDIFF [Allergy Records] – UK

Młody i utalentowany producent pochodzacy z Brighton w Anglii. W 2007 roku zadebiutowal bardzo oryginalnym oraz wysoko ocenionym albumem ‘Coronation Of A Cursed King’ wydanym na Allergy Records.
Jak sam twierdzi czerpie inspiracje z wielu rzeczy. Lubi oglądać piękno w każdej postaci. Ulega wpływom zarówno naturalnych jak i syntetycznych obiektów, ale tak naprawde ich połączenie jest tym co chce odzwierciedlac w swojej muzyce. We Wrocławiu przedstawi wybuchową mieszankę swych energetycznych breakcorowych produkcji z lekka domieszką hardcore. Pierwszy występ w Polsce!

www.myspace.com/techdiff1
http://allergyrecords.info

RAXYOR [Rancorous / aeKoto] – USA

Producent breakcorowy z Nowego Jorku, zeszłej jesieni miał swoje tournee po Europie. Teraz powraca ponownie. Jest bookowany na najlepsze klubowe imprezy breakcorowe oraz festiwale. Mimo ze, nie jest zbyt znany w naszych stronach, w branży muzycznej bardzo ceni się jego postać. Właściciel labelu Rancorous Records. Wydawał swoje numery również w takich labelach jak: aeKoto czy Hive. Na imprezie zaprezentuje bardzo mocny i energetyczny materiał.

http://www.myspace.com/raxxyor
http://www.myspace.com/rancorousrecords

WALSH [Hotflush / Immerse / Texture] – Londyn UK

Pochodzący z Croydon Walsh był jednym z tych chłopaków, ktorzy regularnie odwiedzali Big Apple parę lat temu. Dzięki temu jest obecny na dubstepowej scenie właściwie od jej początków.
Swego czasu był znany z audycji prowadzonej razem z N-Type’m w londyńskim radiu Delight FM, grając tzw mroczniejszy garage. Około 2001 roku stwierdził, że tym właśnie dźwiękom chce się poświęcić, będąc świadomym, że scena dubstep jest dopiero w powijakach i nie wiadomo jak potoczą się jej losy. Jak widać dziś – opłaciło się. Walsh współpracuje z Bengą, Kromestarem, ma na koncie takie kawałki jak legendarny ‘Panik Room’ czy ‘Addicts’. Wydaje w labelach Hotflush, Immerse czy Texture. Jest regularnym gościem w radiu Rinse FM, na imprezach DMZ oraz FWD, a także wielu innych, nie tylko w UK. Jako zagorzały wielbiciel ‘dubplate culture’ jest zawsze na czasie w temacie wszelkich dubstepowych ‘świeżynek’ i nowości sceny, dzięki czemu jest podziwiany za swój styl miksowania, pełen niewydanych jeszcze perełek, niskich częstotliwości, i jednocześnie bardzo energetyczny. Będzie mistycznie, niecodziennie, mrocznie, skocznie i smoliście. Bas zapewniamy my. Gdyby zabrakło, Walsh ma go w rezerwie aż za dużo…

www.myspace.com/walshydub
http://www.discogs.com/artist/Walsh

J.SPARROW [Earwax / Contagious / Senseless] – Leeds UK

Pochodzi z Leeds, miasta znanego m.in. z dowodzonych przez Simona Scotta legendarnych cykli imprez SubDub, oraz Exodus, gdzie jednym z rezydentów jest właśnie J.Sparrow. Znany wcześniej jako Jack Sparrow, Ryan produkuje muzykę od 2006 roku. W tym samym roku nakładem Senseless Records zostaje wydane jego pierwsze wydawnictwo, wkrótce potem kolejne w rządzonym przez MRK1 labelu Contagious oraz w należącej do DJ Pincha wytwórni Earwax, w której to ukazać się ma rownież nadchodzący w roku 2009 pełny album pana J.Sparrowa.
Muzycznie charakter swoich produkcji określa jako eklektyczny, czerpiąc inspiracje z gatunków dub, techno, garage, hip hop, drum’n’bass i wielu innych. Do większego grona odbiorców trafia poprzez brak przywiązania do jednego stylu, bogactwo dźwięków, ich przestrzenność i szerokie spektrum wpływów działających na jego muzykę, płynącą nawet czasem w stronę intrygującego klimatu muzyki filmowej. W Browarze Mieszczańskim spodziewać się więc można wszystkiego…

www.myspace.com/sparradubz
www.myspace.com/subdub1

RUCKSPIN [Ranking Records] – Leeds UK

Dom Howard swoją muzyczną przygodę zaczyna już jako dzieciak, ucząc się gry na przeróżnych instrumentach. Nieco później przerzuca się na komputerowe programy do tworzenia muzyki, rozpoczyna karierę dj-ską grając drum and bass, breakbeat, garage i hip-hop, w latach 2003-2006 jest rezydentem Valve Soundsystem w Leeds. Przez ostatnie lata miał okazję grać na przeróżnych eventach, m.in. Renegade Hardware, CBS, Outlook Festival czy Vagabondz. Jest jednym z promotorów cyklu Central Beatz, imprezy klubowej w Leeds.
Ruckspin jest wykształconym producentem muzycznym, a swoją wiedzę wykorzystuje pracując z młodymi ludźmi wykluczonymi ze szkół, ucząc ich produkowania muzyki i starając się w ten sposób pomóc im powrócić z marginesu na drogę edukacji. Sam oczywiście również zajmuje się produkcją. Ma na koncie współpracę m.in. z Reso, Quantum Soul, Planas, czy Quark, z którym stworzył niesamowity kawałek ‘Sunshine’. Jest współzałożycielem labelu Ranking Records, tu też wydaje większość swoich utworów. Udziela się w ekipie Gentleman’s Dub Club jako dźwiękowiec.
Gra zarówno dubstep jak i d’n’b, wykorzystując doświadczenia obu gatunków w swoich produkcjach i setach. Z całą pewnością nie będzie ani lekko ani słodko.

www.myspace.com/mrruckspin
www.myspace.com/rankingrecords
www.myspace.com/centralbeatz

GRABADUB [Dubside Show] – Poznań

GRABADUB – przygodę z gramofonami rozpoczął na początku XXIw. zafascynowany brzmieniem scratch music i oldskulowego hiphopu. O dubstepie usłyszał po raz pierwszy w okolicach roku 2004 i jest jedną z tych osób które zarażone zostały ze skutkiem natychmiastowym. Efektem tego, dwa lata później wyjechał na krótką, acz owocną emigracje do Londynu a konkretniej w okolice South Croydon – kolebki dubstepu.
W tym czasie w trakcie kursów po miejscowych vinylshopach (w tym legendarne Big Apple Records – aktualnie Marxmen Mixing Rec.) i imprezach poznał sporo interesujących ludzi z tego klimatu i co najważniejsze nawiązał kontakty umożliwiające otwarcie własnego vinylshopu, specjalizującego się w muzyce szeroko pojętej basowej – GRABADUB.PL (strona w trakcie konstrukcji – przewidywany start – luty 2009).
Po powrocie do kraju w połowie roku 2008 jest członkiem aktywnej na poznańskiej scenie ekipy Dubside Show która za cel postawiła sobie promocję i rozwój tejże muzyki na polskim gruncie. Fakt współpracy z dystrybutorami i dostęp do dużej ilości płyt winylowych powoduje iż sety są urozmaicone i niepowtarzalne. Supportował do tej pory takie postacie jak Marlow, Tes La Rok, The Others oraz The Afterdarks.

www.grabadub.pl
www.myspace.com/dubsideshow

Kiedy i gdzie
2009-03-07, Start o godz 22:00!
Browar Mieszczański Wrocław ul. Hubska 44-48

Bilety
20/25 PLN [przed i po 00:00]

PC-M, Browar Mieszczański