Take 6 już 14 maja we Wrocławiu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Take 6 (six) już wkrótce przyjeżdża do polskiJuż 14 maja w ramach kolejnej edycji Ethno Jazz Festivalu wrocławska publiczność będzie miała niebywałą okazję zobaczyć na żywo najsłynniejszy na świecie sekstet wokalny.

TAKE 6 to Alvin Chea (bas), Cedric Dent (baryton), Mark Kibble (I tenor), Joey Kibble (II tenor), Claude McKnight (I tenor), David Thomas (II tenor)

Ich muzykę określa się jako “chrześcijański pop-soul-jazz”. Jednak nawiązywanie do chrześcijańskiej tradycji nie przeszkadza sekstetowi w zdobywaniu list przebojów, a piosenki z albumu “Brothers” stały się bardzo szybko dyskotekowymi hitami. Take 6 dzięki doskonałym głosom i niezwykłym aranżacjom radzą sobie na scenie doskonale bez instrumentów. Długo bronili się przed wspomaganiem wokali. Przełomem był właśnie krążek “Brothers” z 1996 roku.

Wszystko zaczęło się na początku lat 80. W małym miasteczku Huntsville w Alabamie Claude McKnight założył męski, wokalny kwartet. Wkrótce do zespołu dołączył Mark Kibble i wokalistów było już pięciu, żeby Take 6 stało się naprawdę 6, brakowało jeszcze Mervyna Warrena. Z czasem zmieniały się nazwy i składy, aż w 1988 roku w sklepach pojawił się debiut płytowy “Take 6”. Przyniósł grupie platynę i pierwszą nagrodę Grammy za najlepsze jazzowe wykonanie wokalne utworu “Spread Love”. Od tego czasu część muzycznego świata po prostu oszalała na punkcie doskonałych głosów czarnoskórych artystów. Członkowie zespołu pracowali niemal z każdym, kto liczy się w muzycznym świecie. Można ich było usłyszeć w produkcjach Quincy Jonesa, Stevie Wondera, ale także Mariah Carey czy Whitney Houston. Pojawili się na kilkunastu ścieżkach dźwiękowych do filmów (m.in. na soundtrackach do “Dicka Tracy”, “Boyz N the Hood”, czy “Glengarry Glen Ross”). Liczbą nagród i wyróżnień, które zebrali od początku kariery, mogliby obdzielić przynajmniej kilka zespołów.
Kolejne płyty: So Much To Say (1990), He Is Christmas (1991), Join The Band (1994), Brothers (1996), So Cool (1998), We Wish You A Marry Christmas (1999), Beautiful World (2002), Feels Good (2006) okazały się pasmem sukcesów i przyniosły zespołowi 9 nagród Grammy i 8 nagród Dove. Obecnie artyści koncertują na najważniejszych festiwalach jazzowych oraz w prestiżowych klubach na całym świecie.

Kiedy i gdzie:
2009-05-14 godz.20.00 Kościół św. Marii Magdaleny,
ul. Szewska 10

Bilety:
120 zł – I miejsca,
90 zł – II miejsca ,
60 zł – stojące

rezerwacje: [email protected]
Źródło: Materiały organizatora