Portret Pakistanu w obiektywie Łukasza Wojciechowskiego

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

kultury swiata - portret pakistanuZapraszamy na “Portret Pakistanu” – wystawa fotografii i relacja z wyprawy Poland-Pakistan Winter Expedition 2009

Już jutro, 24 maja zapraszamy na wernisaż wystawy Łukasza Wojciechowskiego „Portret Pakistanu”. Wystawę tworzą nastrojowe wizerunki Pakistańczyków. Nie ma tu miejsca na zabytki czy bujną przyrodę – to obrazy ludzi w ich codziennej rzeczywistości. Tło dla postaci to zwykła dętka lub koło, może to być także butla z gazem, stary samochód albo wysuszony mur . Prawie wszyscy sportretowani patrzą prosto w obiektyw niezwykłymi oczami pełnymi dumy i godności. Budzą przy tym niezwykle uczucie, jak gdyby zaglądali w głąb nas samych. Kto wygrał ten pojedynek na spojrzenia, przekonacie się Państwo już 24 maja.

Po wernisażu odbędzie się spotkanie z autorem wystawy, Łukaszem Wojciechowskim, i jego towarzyszem wyprawy do Pakistanu – Michałem Grucą. Obaj opowiedzą m.in. jak dotrzeć do Pakistanu starym oplem combo (własnoręcznie przerobionym za jedyne siedemdziesiąt złotych polskich na „wyprawowe auto terenowe”. Powiedzą także, dlaczego w Iranie ten samochód był już wart 60 000 złotych. Podzielą się również wrażeniami na temat mieszkańców Pakistanu, ich kuchni i obyczajów.

Wystawa odbędzie się w leśnickim centrum kultury Zamek przy pl. Świętojańskim 1