Koncert Michała Bajora w CKWZ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Michał Bajor w Centrum Kultury Wrocław Zachód /fot. materiały organizatoraJuż dziś wieczorem we wrocławskim Centrum Kultury Wroclaw-Zachód wystąpi Michał Bajor -artysta śpiewający i występujący na scenach festiwali od Opola aż po Sopot oraz w filmach nieprzerwanie od blisko 39 lat.

Dziś Michał Bajor wystąpi z utworami ze swojego ostatniego albumu pt. “Inna Bajka”. Jest to już piętnasta, a więc jubileuszowa płyta w karierze artysty. Na płycie znajdziemy 17 utworów. Zarówno teksty jak i muzyka są dziełem współpracujących z Michałem Bajorem autorów i kompozytorów; na płycie pojawiają się rónież także i nowe, znane nazwiska, takie jak: Jarosław Kukulski, Jerzy Derfel, Andrzej Poniedzielski. Jest też niespodzianka – kompozycja samego Artysty.

Michał Bajor to artysta, któremu udało się stworzyć swój własny, charakterystyczny styl, którym niezmiennie zachwyca swych wielbicieli. Warto przypomnieć, że rozpoczął karierę estradową w wieku niespełna 13 lat debiutując w eliminacjach do KFPP Opole w 1970 roku! Trzy lata pózniej wziął udział, poza konkursem, w festiwalu w Sopocie. Pózniej koncertował i nagrywał z orkiestrami Stefana Rachonia i Henryka Debicha a w 1979 roku rozpoczął pracę w warszawskim Teatrze Ateneum. Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1985 roku otrzymał nagrodę TVP. W następnym roku wystąpił z własnym recitalem na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie gdzie został uznany przez dziennikarzy za najlepszego wykonawcę i uhonorowany nagrodą. Swoje recitale prezentował zarówno w kraju jak i zagranicą m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Francji, ZSRR, Holandii i Hiszpanii oraz w USA i Kanadzie. Zagrał ponad 70 ról w TV, teatrze i filmie m.in.: “Bez końca” Kieślowskiego oraz “Ucieczka z kina Wolność” i “Quo Vadis”. Autor niezapomnianych przebojów takich jak choćby “Moja miłość największa”, “Nie chcę więcej” czy “Ogrzej mnie”.

Kiedy i gdzie:
2009-05-24, godz. 18.00
Centrum Kultury Wrocław-Zachód,
ul. Chociebuska 4-6

Bilety
40/45 zł

Źródło: Materiały prasowe/ckwz