Keith Caputo zagra w Firleju

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Keith Caputo w ramach "Singer - Songwriting" w Firleju
Keith Caputo w ramach "Singer - Songwriting" w Firleju

Kolejnym artystą który wystąpi w ramach odbywającego się w Firleju cyklu SINGER – SONGWRITING jest Keith Caputo – lider amerykańskiej formacji “Life Of Agony”, znany ze współpracy z m.in Flea (Basistą z The Red Hot Chili Peppers), Craigiem Rossem (grającym m.in z Lennym Kravitzem, Erikiem Claptonem czy Sheryl Crow) i wielu innych. Od kliku lat realizuje swą solową karierę jako nietuzinkowy singer-songwriter. Firlej zaprasza na pełen pięknych i szczerych ballad magiczny wieczór z jednym w swym rodzaju wokalem.

Keith Caputo od najmłodszych lat związany był z muzyką czerpiąc inspiracje z takich zespołów jak Led Zeppelin, Pink Floyd czy The Doors a nawet Sinead O’Connor. Przez lata tworzył swój niepowtarzalny styl, z którego dzisiaj słynie. Będąc jeszcze nastolatkiem wraz z kuzynem założył w 1989 roku zespół Life of Agony. W roku 1993 zadebiutowali płytą „River Runs Red”. Krótko po wydaniu trzeciego krążka w 1997 roku Keith stwierdził, iż nie czuje już więzi z tego typu muzyką i odszedł od zespołu aby wkrótce rozpocząć karierę solową (zespół reaktywował się 2003, dwa lata później wydając album „Broken Valley).

Pomimo sukcesu jaki odniósł będąc częścią zespołu, to właśnie solowy materiał sprawił, że postrzegany został jest jako muzyk, który z właściwym sobie wdziękiem inspiruje innych. Cechuje go niesamowita szczerość i otwartość, którą zaskarbił sobie tłumy fanów. Wiele tekstów jego autorstwa nawiązuje do jego dzieciństwa i innych aspektów życia. Jego matka zmarła z przedawkowania heroiny, co prowokowało przypuszczenia jakoby Keith wsiąknął w świat narkotyków, czemu jednak sam zainteresowany zawsze zaprzeczał. Kilka piosenek traktuje również o jego ojcu, jak „The Day he died”, która została napisana zaraz po jego śmierci.

Keith żyje sztuką ekspresji i muzyką. Jest prawdziwym artystą, poetą i wykonawcą. Człowiekiem o wielkim talencie, który zawsze pozostaje w zgodzie z sobą i swoja twórczością, nie bacząc na projekt w którym bierze udział.

Jego wokal jest jedyny w swoim rodzaju, ponadczasowy, porównywalny do takich sław jak Robert Plant, Jim Morrison czy Layne Stanley. Jego utwory są w stanie bezwarunkowo urzec słuchacza, który zakochuje się w pięknych melodiach i jakże osobistych tekstach. To wszystko sprawiło, że Keith osiągnął sławę i przychylność krytyki na jaką bez wątpienia zasługuje.

Linki:
keithcaputo.com
Myspace artysty

Kiedy i gdzie
2009-09-23 godzina: 20:00
ODA Firlej, Grabiszyńska 56

bilety:
KEITH CAPUTO
28 pln   – przedsprzedaż
35 pln   – w dniu koncertu

Źródło: Materiały organizatora