Czeka nas Kolejny koncertowy weekend we Wrocławiu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dzem w wff /fot. Patryk Ciechanowski-MirekOj będzie się działo! Przez najbliższe trzy dni na wrocławskich scenach usłyszymy zarówno grające od lat legendy polskiej muzyki rozrywkowej, jak i zespoły których kariera się dopiero rozkręca

Na początek koncertowego weekendu proponujemy udać się do Wytwórni Filmów Fabularnych gdzie zabrzmią znane nam bluesowe dźwięki grupy Dżem (wspieranej przez Mizia&Mizia Band). Mimo iż wielu twierdzi że zespół skończył się w 1994 roku, wraz ze śmiercią Ryśka Riedla, to sądzę iż wciąż jeszcze oni nie zaśpiewali ostatniego słowa.

Kiedy i gdzie:
2009-03-13 (piątek), godz. 19:00
WFF, Wystawowa 1,
Bilety:
35, 40 zł;

Następnie proponuję udać się do “Od Zmierzchu do Świtu”, gdzie z ostrzejszymi brzmieniami wystąpi rodzimy zespół Anastasis, znany z dwóch wydanymi do tej pory płyt i występu m.in w Muzycznej Bitwie Polskiego Radia Wrocław. Rozpoczynali od ostrego, gitarowego grania, wzbogaconego później elektroniką klawiszami oraz głosem Marty Kołodziejczyk. W tym składzie pracują nad nowa płytą.

Anastasis
2009-03-13 (piątek), godz. 19.30,
Od Zmierzchu do Świtu, Krupnicza 15
Bilety:
10 zł

Natomiast w Firleju w sobotni wieczór swoją debiutancką płytę „Machines” promować będzie Hetane – łączą oni w swej muzyce zarówno elektronikę, gitary jak elementy industrialne. A jako support wystąpi zespół Ctrl+Alt+Del.

Kiedy i gdzie
2009-03-14 (sobota), godz. 20,
Firlej, ul. Grabiszyńska 56,
bilety 10, 15 zł;

W Strefie WZ -klubie znanym raczej z innego rodzaju muzyki w niedzielny wieczór spotkamy jedną z największych legend polskiego rocka -grupę IRA. Tym razem zespół, zagra nieco inaczej -ich największe przeboje takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie” czy „Parę chwil”, będziemy mogli usłyszeć w wersji Unplugged czyli akustycznej.

Kiedy i gdzie
2009-03-15 (niedziela), godz. 19,
Strefa WZ, pl. Wolności 7,
Bilety
30, 35 zł;

Natomiast miłośnikom reggae proponuję udać się do klubu Alibi gdzie zagra moim zdaniem jedna z ciekawszych polskich reggae’owych formacji ostatnich lat, jaką jest zespół Indios Bravos

Kiedy i gdzie
2009-03-15 (niedziela), godz. 20
Alibi ul. Grunwaldzka 67,
Bilety:
20, 25 zł

Źródło: mat, organizatorów, mat. własne