You are here
Home > Z archiwum > Dolnoslaski Festiwal Nauki

Dolnoslaski Festiwal Nauki

Przez tydzień Wrocław będzie żył nauką: wśród 800 wykładów i pokazów Dolnośląskiego Festiwalu Nauki znajdą się imprezy i dla przedszkolaków, i dla seniorów

W organizację Festiwalu zaangażowały się wszystkie wrocławskie uczelnie publiczne, dwa instytuty PAN i niektóre szkoły niepubliczne tak więc ogarnąć ogrom imprez, które dzieją się jednocześnie w różnych miejscach będzie bardzo trudno – warto więc wziąć wolne w tym czasie.

Wykłady zostały pogrupowane w bloki tematyczne – wykładowcy będą opowiadać o tajnikach nauki pod hasłami: „Tropem zdrowia”, „Chemiczny atlas”, „Zwiedzanie Ziemi”, „W krainach matematyki, fizyki i astronomii”, „Ścieżkami biologii”, „Wyprawa w społeczeństwo”, „Przez labirynty techniki”.

Podczas Festiwalu Naukowcy będą m.in ostrzegali przed toksyczną żywnością, opowiedzą o walorach wegetarianizmu, wytłumaczą co można wyczytać z oka, objaśnią, jak porozumiewają się rośliny i jak hodować w domu egzotyczne zwierzęta. Będzie można zobaczyć wyposażenie żołnierza XXI wieku, Na innym z wykładów dowiemy się również dlaczego lepiej nosić biżuterię z metali szlachetnych i jak się najlepiej zaprezentować.

W tym roku na Festiwalu będzie sporo sztuki: od warsztatów z emisji głosu, poprzez naukę malowania porcelany, pokaz tworzenia witraży i mozaik na projektowaniu samochodów skończywszy.

Dla najmłodszych w parku Staromiejskim (za Teatrem Lalek) powstanie Park Wiedzy. W dniach 20-21 września dzieci będą mogły wyhodować własne kryształy, skomponować perfumy dla swoich bliskich, przemienić wodę w wino oraz poeksperymentować z magnesami.

Festiwal wcześniej kierowany przez prof. Aleksandrę Kubicz i prof. Kazimierę Wilk, w tym roku został przejęty przez prof. Adama Jezierskiego, chemika z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gdzie i kiedy:
Festiwal odbędzie się w dniach 19-24 września na wrocławskich uczelniach.
Więcej szczegółów na stronie organizatora:
www.festiwal.wroc.pl

Patryk Ciechanowski
Krótka informacja o autorze czyli o Patryku
http://naszwroclaw.net
Top