You are here
Home > Z archiwum > Deep Purple zagra we Wrocławiu!

Deep Purple zagra we Wrocławiu!

Deep Purple wystąpi na polach marsowych /fot.Materiały organizatoraJuż 1 maja Brytyjska legenda rocka wystąpi we Wrocławiu. Grupa znana m.in ze słynnego „Smoke on the Water” będą gwiazdą tegorocznej edycji próby pobicia Gitarowego Rekordu Świata. Impreza ta od 7 lat przyciąga do Wrocławia tysiące fanów gitarowego grania.

Brytyjska grupa Deep Purple przyleci ze Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie mieszkają, na jeden występ w Polsce, właśnie w ramach wrocławskiego rekordu. Koncert odbędzie się na Polach Marsowych. wcześniej jednak na wrocławskim Rynku pojawi się gitarzysta Deep Purple Steve Morse, który zagra z rekordzistami „Smoke on the Water”.

Do 15 marca można nabyć bilety w specjalnej promocyjnej cenie 100 zł.
Dla uczestników Gitarowego Rekordu Świata przewidziane są specjalne (blisko 50%) zniżki.

Tak gra Deep Purple, i tak (miejmy nadzieję) zagrają gitarzyści na wrocławskim rynku

Grupa Deep Purple powstała w 1968 roku. Światową sławę przyniósł jej wydany dwa lata później album „Deep Purple in Rock” z genialną ponaddziesięciominutową kompozycją „Child in Time”. Złoty skład z tego okresu to: wokalista Ian Gillan, basista Roger Glover, klawiszowiec Jon Lord, gitarzysta Ritchie Blackmore i perkusista Ian Paice. To właśnie ci muzycy są odpowiedzialni za największe przeboje zespołu z lat 1973-1975, w tym zaopatrzony chyba w najbardziej rozpoznawalny gitarowy riff na świecie wspomniany „Smoke on the Water”.
Rok później, gdy zmarł gitarzysta Tommy Bollin (zastąpił Blackmore’a), zespół zawiesił działalność. Powrócił w połowie lat 80. w najbardziej znanym składzie z czasów największych sukcesów. Od tego czasu gra nieprzerwanie, nie udało mu się jednak uciec od zmian w zespole: w „Ciemnym Fiolecie” występowali m.in. gitarzysta Joe Satriani i wokalista Joe Lynn Turner (m.in. grupa Rainbow). Z dawnego składu w zespole są do dziś Gillan, Glover i Paice. Steve Morse dołączył do grupy w 1994 roku, jego nazwisko widnieje na trzech wydanych od tej pory studyjnych albumach. W 2002 roku Lorda zastąpił Don Airay, który uczestniczył w nagraniu płyt „Bananas” i „Rapture of the Deep”.

Kiedy i gdzie
2009-05-01 godz.19.00
Pola Marsowe

bilety:
100 zł – promocja do 15.03.09,
120 zł – od 16.03.09

Patryk Ciechanowski
Krótka informacja o autorze czyli o Patryku
http://naszwroclaw.net
Top